PARTNERZY

logo Aqualens Szymanek E.D.

Chirurgia zaćmy

aparat do usuwania zaćmy Stellaris

Zaćma - definicja, objawy i sposoby leczenia

Zaćma (łac. catarcta) jest postępującą, degeneracyjną chorobą oczu, objawiającą się mętniejącą soczewką wewnątrzgałkową i pogłębiającą się utratą ostrości widzenia, niekiedy aż do całkowitej utraty wzroku. Zaćma może być wynikiem schorzeń ogólnych lub przebytych chorób oczu, lecz najczęściej pojawia się wraz z wiekiem. Chorzy często opisują to zjawisko jako zaburzenie widzenia w postaci zamglonego obrazu. Coraz trudniejsze staje się czytanie a prowadzenie samochodu może być wręcz niemożliwe. Pacjenci z zaćmą skarżą się również na rozproszenie światła lub podwójne tzw. rozczepione widzenie.

Przypuszcza się, że każdy z nas wcześniej czy później cierpiałby na zaćmę gdyby odpowiednio wydłużyć życie człowieka.

Aktualnie zaćma jest główną przyczyną utraty wzroku wśród ludzi na całym świecie.

Więcej...

Operacje zaćmy wykonujemy metodą fakoemulsyfikacji przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Dzięki wykorzystaniu unikalnych zwijalnych soczewek, wszczepianych techniką mikrocięcia 1,8 - 3 mm, oferujemy Państwu usługę najwyższej jakości. Dodatkowo, bezpieczeństwo podnoszą jednorazowe zestawy narzędzi i materiałów Custom Pack firmy Bausch & Lomb, stosowane dla każdego pacjenta.

Zaćma (łac. cataracta) jest to zmętnienie soczewki, ważnej struktury optycznej oka. Zmiany najczęściej postępują wraz z wiekiem (tzw. zaćma starcza), stopniowo prowadząc do utraty widzenia. Zaćma może również towarzyszyć niektórym chorobom przewlekłym, np. cukrzycy, powstać w wyniku urazu, czy też występować jako choroba wrodzona (zaćma wrodzona).

Najczęstsze objawy zaćmy to:

  • Zamglenie widzenia
  • Pogorszenie ostrości widzenia do bliży i do dali
  • Pogorszenie widzenia przy słabym oświetleniu
  • Pogorszenie kontrastu
  • Rozszczepianie świateł
  • Podwójne widzenie w jednym oku
  • Narastanie krótkowzroczności refrakcyjnej

 

 

Operacja zaćmy polega na usunięciu zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej sztuczną, wprowadzaną wewnątrz gałki ocznej przez minimalne nacięcia. Jest jedyną metodą przywrócenia prawidłowej ostrości wzroku i można wykonać ją u pacjentów w każdym wieku.

W naszej klinice operacje wykonują doświadczeni lekarze, od lat specjalizujący się w chirurgii zaćmy. Korzystamy z wiodących, światowych technologii, dbając o najwyższe standardy, gdyż zdrowie i satysfakcja pacjenta są dla nas priorytetem. Zabieg, który trwa ok. 20 minut, wykonujemy w warunkach ambulatoryjnych, co oznacza możliwość powrotu do domu po krótkim, zwykle 2-godzinnym wypoczynku po operacji.

Korzystamy z najnowocześniejszego fakoemulsyfikatora Stellaris firmy Bausch & Lomb. Jego zaletą jest wykorzystanie najnowszej techniki tzw. zimnej fakoemulsyfikacji. Pulsowe uwalnianie i mniejsza energia ultradźwiękow jeszcze bardziej podnoszą bezpieczeństwo zabiegu.

soczewka Akreos AO

W naszej ofercie znajdą Państwo wybór nowoczesnych soczewek wewnątrzgałkowych do mikrocięcia. Asferyczne, pierwsze na świecie bezaberracyjne soczewki Akreos AO o jednolitej mocy na całej części optycznej zapewniają bardzo dobrą i trwałą ostrość widzenia, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, a także zwiększenie głębi ostrości. Doskonałe parametry utrzymują się niezmiennie wraz z upływem czasu dzięki unikalnej konstrukcji, zapewniającej 3-wymiarową stabilność oraz trwale zachowanej przezroczystości soczewki. Dodatkowo, soczewka Akreos AO MI-60 umożliwia wprowadzenie jej wewnątrz oka przy nacięciu wynoszącym jedynie 1,8 mm! Zastosowanie mikrocięcia redukuje ryzyko wystąpienia astygmatyzmu pooperacyjnego, związanego z interwencją chirurgiczną, a także pozwala na szybkie gojenie i powrót do zdrowia.
Proponujemy również soczewki wieloogniskowe, umożliwiające widzenie do bliży i do dali bez konieczności używania okularów, oraz toryczne, korygujące astygmatyzm.

Zapraszamy.

 

Zobacz prezentację Stellaris

embed video plugin powered by Union Development